~Kingdom of Spirits~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


anime RPG
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 De ce tocmai eu?

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 8:28 am

Intru cu pasi timizi in arena de unde toata lumea striga sau huiduia."Ce am facut sa fiu aici?De ce tocmai eu?Cel mai probabil din cauza fratilor mei care vroiau sa vada cat de bine m-au antrenat.Dar urasc sa lupt contra persoanelor pe care nu le cunosc.Oare cine imi va fi adversar?" ma tot gandeam sperand sa nu fie prea puternic.
Sus In jos
Misa

Misa


Mesaje : 85
Data de înscriere : 15/10/2010
Varsta : 31

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 8:29 am

Ma asez in primul rand si privesc arena.Observ o fata intrand in arena."Stai..aia e,aia e...Amy......Ce face ea aici?"
Sus In jos
Yukie

Yukie


Mesaje : 49
Data de înscriere : 15/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 8:34 am

Am pasit inainte, ajungand in mijlocul terenului de lupta. Am oftat uitandu-ma la multimea din randuri.
- Hai.... imi vine astazi adversarul?
Sus In jos
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 8:36 am

-E-eu sunt adversarul tau.spun cu incredere care parea falsa.
Sus In jos
Misa

Misa


Mesaje : 85
Data de înscriere : 15/10/2010
Varsta : 31

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 8:40 am

"Ce???Yukie se va lupta cu Amy..oh doamne.."


Ultima editare efectuata de catre Misa in Sam Oct 16, 2010 9:06 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Yukie

Yukie


Mesaje : 49
Data de înscriere : 15/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 8:41 am

- Tu?? intreb privind-o atent. - Bine... un pas inainte te rog. ii zic fetei, asteptand sa ni se de-a startul pentru a incepe.
Sus In jos
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 8:43 am

-Daca ambii luptatori sunt in arena atunci sa inceapa luptaaaaaaaaaa!!!!se aude o voce groasa (pe vremea aia nu existau megafoane sau dastea)
-Incepi tu sau eu?zic fiind deja cu garda sus.
Sus In jos
Yukie

Yukie


Mesaje : 49
Data de înscriere : 15/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 8:45 am

- Iti las tie prima lovitura. zic scotandu-mi sabia, si asteptand sa ma atace.
Sus In jos
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 8:47 am

Nu fac nici o miscare in timp ce de dedesuptul ei ies niste crengi cu viteza care o apuca de maini si de picioare in timp ce alta se infasura incet in jurul ei.
Sus In jos
Yukie

Yukie


Mesaje : 49
Data de înscriere : 15/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 8:53 am

Las ca crengile sa ma infasoare, fara sa ma opun. Strang din ochi, tanand cu putere sabia in mana. Intr-adevar, erau puternice, dar nu destul pentru mine. Tai cu sabia una din crengi, iar toate celelalte devenisera mai slabe, in cat sa le tai pe toate.
Nu am asteptat ca fata sa faca o alta miscare, am sarit direct in sus, indreptandu-ma deasupra capului sau cu sabia.
Sus In jos
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 8:58 am

Din instinct imi incrucisez mainile deasupra capului cu pumnii stransi si fara sa imi dau seama un zid de crengi super solide fac un scut in jurul meu si o gramada de spini ascutiti si mari cresc pe crengi.
Sus In jos
Yukie

Yukie


Mesaje : 49
Data de înscriere : 15/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 9:02 am

Inainte sa o lovesc cu adevarat, imi dau seama de scutul ei, fac ochii mari si incetinesc aterizarea. Formez o flacara foarte mare cu care ard tot scutul ei... sau.. nu eram sigura ca l-am ars, dar asa parea. Las ca focul sa se duca si asupra fetei, stiam ca nu va muri din asta... dar era destul in cat sa se prajeasca putin.
Sus In jos
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 9:06 am

Scutul meu chiar daca parea ars era inca puternic.
-Parca se incalzeste putin.soptesc in timp ce fac o groapa in pamant si o astup in urma mea lasand scutul doar o carcasa goala.
Sus In jos
Yukie

Yukie


Mesaje : 49
Data de înscriere : 15/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 9:09 am

Ma opresc din ars si ma calmez, inchizand ochii. Bat cu sabia in pamant, iar acesta forma un cutremur, deajuns in cat sa o faca pe fata sa iasa.
Sus In jos
Misa

Misa


Mesaje : 85
Data de înscriere : 15/10/2010
Varsta : 31

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 9:11 am

"Oare e bine?oh doamne ce se intampla acolo?
Sus In jos
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 9:12 am

Simt cutremurul si tin cu mainile pamantul sa nu cada peste mine asteptand sa se termine.
Sus In jos
Yukie

Yukie


Mesaje : 49
Data de înscriere : 15/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 9:14 am

Am continuat sa tin sabia in pamant, adancind-o si mai mult, cutremurul facandu-se si mai mare.
Sus In jos
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 9:20 am

Opun rezistenta in asa fel incat sa micsorez cutremurul."Daca il mai maresti mult rupi planeta in doua" imi zic in gand.
Sus In jos
Misa

Misa


Mesaje : 85
Data de înscriere : 15/10/2010
Varsta : 31

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 9:22 am

"Sper ca Amy nu o sa pateasca nimic...dar nici Yukie nu vreau sa fie ranita.."
Sus In jos
Yukie

Yukie


Mesaje : 49
Data de înscriere : 15/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 9:23 am

Ii simt gandul, zambind malefic in coltul gurii, si ii raspund.
" Atunci ai face bine sa iesi afara... daca nu vrei sa rup planeta,nu?" ii zic telepatic.
Sus In jos
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 9:31 am

Nu ii mai raspund nimic in schimb sar in sus iesind in spatele ei si ii dau o lovitura foarte dureroasa in spate dupa care dispar din spatele ei.
Sus In jos
Yukie

Yukie


Mesaje : 49
Data de înscriere : 15/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 1:08 pm

Cad in genunchi, tusind sange. Ma sterg de la gura si scot dintr-un buzunar o bomba cu gaze si o masca. Imi pun masca la gura iar bomba o arunc pe pamant, iar toata arena se incetosi.... Asta ma ajuta sa o depistez.
Sus In jos
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 1:33 pm

Imi pun mana la gura tusind si din pamant creste o creanga groasa din care cresc 4 frunze mari care incep sa se invarta ca o elice dand fumul la parte pe o suprafata de 5-6 metri si las asa.Imi era deajuns sa vad daca ma va ataca si timp destul sa reactionez.
Sus In jos
Yukie

Yukie


Mesaje : 49
Data de înscriere : 15/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 1:42 pm

- Tsk... spun eu vazand perfect unde era. Imi arunc sabia in jurul ei, ca un bumerang care o inconjura nu mai cu flacari, iar sabia se intoarse in mana mea.
Am zambit in coltul gurii, asteptand sa vad cum va reactiona.
Sus In jos
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? EmptySam Oct 16, 2010 2:55 pm

Fara sa ezit imi pun mana pe pamant vrand sa vad ce va face puterea mea fara vreun ordin de la mine.Pamantul de sub mine incepe sa se ridice si o plnta ciudata incepe sa creasca facuta numai din frunze si cateva radacini groase si puternice care incep sa se intinda pe toata suprafata arenei incolacinduse in jurul adversarului meu si incepand sa o stranga cu forta,eu privind de pe o frunza.
Sus In jos
Continut sponsorizat





De ce tocmai eu? Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? Empty

Sus In jos
 
De ce tocmai eu?
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~Kingdom of Spirits~ :: Arene :: Lupte-
Mergi direct la: