~Kingdom of Spirits~
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


anime RPG
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 De ce tocmai eu?

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Misa

Misa


Mesaje : 85
Data de înscriere : 15/10/2010
Varsta : 31

De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? - Pagina 2 EmptyDum Oct 17, 2010 10:31 am

"wow..nu o credeam pe Amy in stare de asa ceva..."
Sus In jos
Yukie

Yukie


Mesaje : 49
Data de înscriere : 15/10/2010

De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? - Pagina 2 EmptyDum Oct 17, 2010 11:57 am

Incep sa rad, transformandu-mi tot corpul in foc. Am ars toate radacinile si am ramas la forma de foc.
Sus In jos
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? - Pagina 2 EmptyDum Oct 17, 2010 2:44 pm

"Daca continui asa nu o sa ajung nicaieri." imi zic in gand.Imi desfac aripile si le maresc luandu-mi zborul ca sa nu ma ard."Trebuie sa gasesc o modalitate.Trebuie sa fac cumva"
Sus In jos
Yukie

Yukie


Mesaje : 49
Data de înscriere : 15/10/2010

De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? - Pagina 2 EmptyLun Oct 18, 2010 9:14 am

Ma ridic la aceeasi inaltime ca ea, aruncand multe flacari din toate directiile ei.
Sus In jos
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? - Pagina 2 EmptyLun Oct 18, 2010 9:39 am

Ma feresc cu usurinta.Eram obisnuita cu atacuri ca acestea.Incep sa zbor in jurul arenei ,la inceput incet dar apoi incep sa ma apropi zburand din ce in ce mai repede ridicand in aer nisipul si formand un fel de tornada in jurul adversarei mele.
Sus In jos
Yukie

Yukie


Mesaje : 49
Data de înscriere : 15/10/2010

De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? - Pagina 2 EmptyLun Oct 18, 2010 9:48 am

Nu mai puteam sa actionez in acel moment... Noroc ca imi adusesem aminte cum fusesem invatata. Am lasat-o sa-si faca jocul cu tornada, caci oricum eram in forma de foc, care ma proteja.
Sus In jos
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? - Pagina 2 EmptyLun Oct 18, 2010 10:39 am

Focul de pe radacini se amestecase cu tornada formand o tornada de foc.Stiind ca focul se alimenteaza cu aer in scurt timp era destul de greu de respirat atat inauntru tornadei cat si inafara pentru toata lumea si stiam ca focul se va stinge in curand,inclusiv focul care o proteja pe ea.
Sus In jos
Yukie

Yukie


Mesaje : 49
Data de înscriere : 15/10/2010

De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? - Pagina 2 EmptyLun Oct 18, 2010 11:18 am

Cu greu reauseam sa-mi mai mentin forma de foc.... Mi-am folosit o mare parte din energie si am cauzat o explozie care distruse jumatate din arena.
Sus In jos
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? - Pagina 2 EmptyLun Oct 18, 2010 11:36 am

Aruncate cat colo de explozie ma ridic cam greu si ma uit in jur."Nu ma asteptam la chestia asta O.o " ma gandesc cam mirata.
Sus In jos
Yukie

Yukie


Mesaje : 49
Data de înscriere : 15/10/2010

De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? - Pagina 2 EmptyLun Oct 18, 2010 11:43 am

Doborata printre pietre si bolovani, ma ridic cu greu, nu ranita grav, dar cu ceva zgarieturi.
Ma frec la cap... privnd putin prin jur... si la juriu care vroiau sa amane lupta.
Sus In jos
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? - Pagina 2 EmptyLun Oct 18, 2010 11:57 am

O observ si stiind ca inca suntem in lupta ma repede la ea si doar ii dau o lovitura scurta si usoara sa vad daca mai are garda sus.
Sus In jos
Yukie

Yukie


Mesaje : 49
Data de înscriere : 15/10/2010

De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? - Pagina 2 EmptyLun Oct 18, 2010 12:05 pm

Intr-adevar, nu mai aveam garda sus, dar lovitura, fiind destul de usoara nu a reusit sa ma doboare, doar sa ma impinga putin si sa ma loveasca cat de cat. Nu cred ca mai eram in stare sa evoc sabia mea, dar am incercat sa vad ce mai iese. Doar cateva flacari am reusit sa mai scot.. dar era destul cat sa continui lupta.
Sus In jos
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? - Pagina 2 EmptyLun Oct 18, 2010 12:23 pm

Sar inapoi asteptand lovitura."Oare pana la sfarsitul luptei mai ramane ceva din arena?" ma intreb dupa care scap un chicot inofensiv.
Sus In jos
Yukie

Yukie


Mesaje : 49
Data de înscriere : 15/10/2010

De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? - Pagina 2 EmptyLun Oct 18, 2010 12:54 pm

Ma apropii cu mare viteza de ea, disparand la un moment dat. O iau prin surprindere de la spate,lovind-o puternic.
Sus In jos
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? - Pagina 2 EmptyLun Oct 18, 2010 12:58 pm

Cad la pamant tusind putin sange.Ma sterg de sange la gura si ma ridic analizand ce se intampla in jurul meu si incercand sa vad unde e.Pentru orice chestie imi fac un scut in spate care se intinde un pic in sus.
-Hai sa vorbim,lupta asta e mult prea tacuta.
Sus In jos
Yukie

Yukie


Mesaje : 49
Data de înscriere : 15/10/2010

De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? - Pagina 2 EmptyLun Oct 18, 2010 1:37 pm

- Cuvintele ma pot distrage de la lupta. zic eu respirand greu.
Sus In jos
Amy

Amy


Mesaje : 108
Data de înscriere : 14/10/2010

De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? - Pagina 2 EmptyLun Oct 18, 2010 1:54 pm

-Ok,ok,cum vrei tu.zic dandu-mi seama unde e dupa voce si aparand in spatele ei dandu-i cateva lovituri puternice.
Sus In jos
Continut sponsorizat





De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: De ce tocmai eu?   De ce tocmai eu? - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
De ce tocmai eu?
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
~Kingdom of Spirits~ :: Arene :: Lupte-
Mergi direct la: